YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler kepçeye roketle saldırdı! Çatışmalar devam ediyor
Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki dün saat 12.00'den itibaren 3 mahallede başlayan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, güvenlik güçlerinin PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonlarda çıkan çatışmalar, devam ediyor.
Teröristler kepçeye roketle saldırdı! Çatışmalar devam ediyor
19 Ekim 2015 / 16:21 Güncelleme: 19 Ekim 2015 / 16:55

Silvan'da kaymakamlık kararıyla dün saat 12.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen Tekel, Mescit ve Konak mahallelerine çıkan cadde ve sokak girişlerindeki hendek ve barikatları kaldırmak için güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar devam ediyor.

Yasağın başladığı saatlerden itibaren 3 mahallede başlayan silah ve patlama sesleri bugün de sürdü. Gece boyunca mahallelerde çatışmalar yaşanırken, sabah saatlerinden itibaren patlama sesleriyle birlikte dumanlar da yükselmeye başladı.

Kepçeye roketatarla saldırdılar

Eski Mescit Mahallesi'ndeki, Bitlis Caddesi üzerinde bulunan hendekleri kapatmaya giden bir kepçeye PKK'lı teröristlerce roketatarla ateş açıldı. Roketatar mermisinin isabet ettiği kepçe, tutuşarak yanmaya başladı. Yangınla birlikte sokak arasından yükselen siyah dumanlar mahalleyi de etkisi altına aldı. Dün başlayan ve halen devam eden sokağa çıkma yasağı ile birlikte, güvenlik güçlerinin Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde başlattığı operasyon da sürüyor.

rs-040.jpg

Askeri araçlar sevk edildi

Öte yandan ilçe merkezine askeri araç sevkiyatı yapıldığı görüldü. Silvan-Diyarbakır caddesi üzerinden ilçeye giriş yapan zırhlı araçlara TOMA ve akrep tipi zırhlı araçlar da güvenlik önlemi aldı.

Hendek kapatma
 // nurullah alp
Hendek kapatmak icin kullanilan kepcelere ilgili belediye baskani ve es baskani bindirip kapttirma islemini onlara yaptırın bomba da patlasa roket de atilsa en azından kendi kahpelikleriyle gebermis olurlar...
19 Ekim 2015 18:43
SU UYUR DUSMAN UYUMAZ
 // SELMAN
Cumartesi saat 20 siralarinda trafik tek yoldan veriliyordu...sanliurfa yolunda -pirinclik yakinlarinda tamamen karanlikta yol yapim calismalari devam ediyordu...Sutten agzimiz yandi da.........
19 Ekim 2015 Pazartesi 18:09
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler