YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler kaçan sivillere saldırdı: 1 ölü
Şırnak'ın Silopi ilçesinde evinden ayrılmak isteyen vatandaşlara PKK'lı teröristlerce açılan ateş sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi ise yaralandı.
Teröristler kaçan sivillere saldırdı: 1 ölü
04 Ocak 2016 / 07:36 Güncelleme: 04 Ocak 2016 / 08:02

Alınan bilgiye göre, Barbaros Mahallesi'nde evlerinden, terör  saldırılarından duydukları endişe nedeniyle ayrılıp bir başka yere gitmek isteyen  Zübeyde Ezen ile Yusuf ve eşi Şahye Yağıcı'ya teröristlerce ateş açıldı. Olayda, Yusuf Yağıcı olay yerinde hayatını kaybetti. 

Yaralanan Zübeyde Ezen ve Şahye Yağıcı Silopi Devlet Hastanesine  kaldırıldı. Zübeyde Ezen, buradaki ilk müdahalenin ardından Şırnak Devlet  Hastanesine sevk edildi. 

Siper yapıyorlar

PKK'lı teröristler, kendilerinin siper olarak kullandıkları binaların  çevresinde yaşayan vatandaşların evlerinden ayrılmalarına, güvenlik güçlerinin  operasyonlarını etkin şekilde yapmasını önlemek için engel olmaya çalışıyor. 

Daha önce de teröristlerin mevzilendiği yerlere yakın noktalarda oturan ve evlerinden çatışmalar nedeniyle ayrılmak isteyen bazı vatandaşlara yine benzer benzer şekilde terör örgütü mensuplarınca ateş açılması vakaları yaşanmıştı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler