YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler değil sahibi yakmış
Teröristler değil sahibi yakmış
03 Temmuz 2010 16:58
İşleri kötü gidince sinsi bir plan yaptı ama polis bu oyunu bozdu. İş yeri sahibi kendi atölyesini yakarak teröristler yaktı dedi, amacı sigortadan para almaktı. Gerçek ortaya çıkınca sigortadan para da alamdı, dükkanı da yandığıyla kaldı

Adana'da 26 Haziran gecesi terör örgütü üyelerinin kundaklandığı iddia edilen tekstil atölyesini iş yeri sahibinin sigortadan para alabilmek amacıyla yaktırdığı ortaya çıktı.  
 

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Şakirpaşa Mahallesi'nde bulunan Memduh Çelik'e ait tekstil atölyesinin geçen hafta kundaklanmasının ardından duvara yazılan "Halkına hainlik ettin. Defol buradan. İşbirlikçiye yer yok" İşbirlikçiye yer yok" şeklindeki yazılardan yola çıkan polis geniş çaplı araştırma başlattı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Çelik'in valiliğin, Sevgiye Uzanan Eller Projesi'ne destek verdiği için böyle bir olayla karşılaşabileceğini bildirdi. Ancak yapılan araştırma neticesi gerçek ortaya çıktı.  
 

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından toplanan delilerin birinde, atölye sahibinin akrabası Erkan Gündoğdu'ya ait parmak izine rastlandı. Bunun üzerine gözaltına alınan Gündoğdu, sorgusunda kundaklamayı kendisinin yaptığınız itiraf etti. Gündoğdu, ifadesinde "PKK'lı değilim. Akrabam olan iş yeri sahibinin talebi üzerine atölyeyi ateşe verdim" şeklinde konuştuğu bildirildi. Zanlı Gündoğdu'nun kundaklama eylemini bir başka arkadaşı ile birlikte yaptığını itiraf etmesi üzerine polis, atölye sahibi Memduh Çelik ve diğer zanlıyı gözaltına aldı.  
 

Çelik'in kundaklama planını işleri yolunda gitmediği için sigortadan para alma umuduyla hazırladığı öne sürüldü. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler