YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler 6 bin 400 kase yoğurdu gasbetti
Teröristler 6 bin 400 kase yoğurdu gasbetti
18 Ağustos 2015 17:03
Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Hisarkapı mevkinde, bölücü terör örgütü üyesi ikisi kadın beş teröristin, durdurdukları bir araçtaki 6 bin 400 kase yoğurdu gasbettiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü üyesi bir grup, Bitlis'in Hizan ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Güvenlik güçlerinin hemen karşılık verdiği saldırıda bir jandarma uzman onbaşı yaralandı.  

Teröristler Tatvan ilçesinde ise Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığına plakası belirlenemeyen bir araçtan 5-6 el ateş etti.

Yolu trafiğe kapattılar

Teröristler, Van'ın Çatak ilçesinde Siirt-Çatak karayolunun trafiğe kapatarak bir geçici köy korucusunu kullandığı minibüsle kaçırdı.

Kaçırılan geçici köy korucusunun ailesini arayan teröristler, korucunun serbest bırakıldığını belirtti.

Tunceli'de ise Tunceli-Ovacık karayolunu bir süre trafiğe kapatan teröristler propaganda ve kimlik kontrolü yaptıktan sonra üç aracı ateşe verdi.  

6 bin 400 kase yoğurt gasbedildi

Bölücü terör örgütü üyesi ikisi kadın beş terörist ise Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Hisarkapı mevkisinde, durdurdukları bir araçtaki 6 bin 400 kase yoğurdu gasbetti.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde arazide odun toplayan iki kişi, teröristlerce tehdit edildi, bu kişilerin iki traktörü ve cep telefonları gasbedildi.

Diyarbakır-Bingöl karayolunu Lice-Kayacık mevkisinde bir süre ulaşıma kapatan teröristler, bir otomobili gasbetti.

Öte yandan Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde ise bir terörist, hudut unsurlarına silahsız ve teçhizatsız teslim oldu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler