YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörist yanlısı gruplar izinsiz gösteri düzenledi
Terörist yanlısı gruplar izinsiz gösteri düzenledi
27 Temmuz 2015 07:08
Batman, Şırnak ve Siirt'te, terör örgütü PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyonu bahane eden gruplar izinsiz gösteri düzenledi.

Aralarında HDP Batman Milletvekili Ali Atalan, Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir, HDP İl Eşbaşkanı Abdulbari Karaağaç'ın bulunduğu bir grup, Batman Belediyesi önünde bir araya geldi.

Yürüyüş yapmak isteyen gruba, polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Grubun içinden bazı kişilerin taş atması üzerine, polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Grup, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

- Şırnak

Cizre ilçesindeki Cudi ve Nur mahallelerinde bir araya gelen gruplar, Nusaybin ve Yafes caddeleri ile Dörtyol Kavşağı'na barikat kurarak, yolu trafiğe kapatmak istedi.

Polisin "dağılın" yönündeki uyarısına taş, havai fişek ve molotofkokteyli ile karşılık veren gruba, biber gazıyla müdahale edildi.

Grup, dağılarak, ara sokaklara kaçtı.

- Siirt

Çal, Barış, Sakarya ve Dumlupınar mahallelerinde toplanan yüzleri maskeli gruplar, kentteki yollara barikat kurarak, ulaşıma kapatmak istedi.

Olay yerine sevk edilen güvenlik güçlerinin uyarılarına, molotofkokteyli ve taşla karşılık veren göstericilere, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Tillo caddesi üzerindeki bir işyeri ile bir otomobilde göstericilerin attığı molotofkokteyllerinden dolayı hasar oluştu.

Güvenlik güçleri, kullanıma hazır çok sayıda molotofkokteyli ele geçirdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler