YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörist iki defa  linç edilmek istendi
Terörist iki defa linç edilmek istendi
29 Ağustos 2015 08:07
Erzincan'da siviller saldıran yaralı olarak ele geçirilen hastanede tedavi altına alınan kişinin terörist olduğunu anlayan vatandaşlar hastane görevlileri ve polislere tepki göstererek teröristi linç etmek istedi.

27 Ağustos Perşembe günü Erzincan-Kemah karayolunda PKK terör örgütü tarafından sivillere yönelik yapılan saldırının ardından güvenlik kuvvetlerince başlatılan operasyonda yaralı olarak ele geçirilen bir bölücü terör örgütü mensubu, dün akşam saatlerinde Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

HASTANE GÖREVLİLERİ TEPKİ GÖSTERDİ

Bu sırada, tedavi altına alınmak istenen kişinin terörist olduğunu anlayınca hastane görevlileri ve polislere tepki göstererek teröristi linç etmek istedi.

MORG ÇIKIŞINDAN KAÇIRILDI

Ardından güvenlik kuvvetleri, bölücü terör örgütü mensubunu hastane acil servisi önünde artan kalabalığa karşı hastanenin morg çıkışından çıkartarak Erzurum’a sevk etti.

 

 

ERZURUM'DA LİNÇ GİRİŞİMİ
Erzurum’a sevk edilen teröristin bulunduğu ambulansın önü bu kez Tercan’daki öfkeli kalabalık tarafından kesilerek linç edilmek istendi. Yaralı terörist, güvenlik güçlerinin müdahalede bulunmasıyla tekrar Erzincan üzerinden Sivas’a sevk edilmek istendi.

 

SİVAS YOLUNDA DA AMBULANSIN YOLU KAPATILDI
Bunun üzerine Refahiye’de ki bir öfkeli kalabalıkta yine ambulansın önünü keserek yaralı olarak ele geçirilen teröristi linç etmek istedi. Güvenlik güçlerinin müdahalesine rağmen dağılmayan öfkeli grup, teröristi linç etmek için ambulansın lastiklerini patlatıp camları taşlar ile kırdı.

Öfkeli kalabalık, olay yerinde ki güvenlik güçlerinin biber gazıyla müdahale etmesi üzerine zorlukla dağıtılmaya çalışılırken, atılan taşlar ile tekrar yaralanan terörist daha sonra başka bir araca sevk edilmek istenirken kalabalığın saldırısı sonucu linç edilmekten askerin müdahalesiyle kurtarılarak akrep aracına bindirilip bölgeden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Yaralı teröristin nereye götürüldüğü konusunda herhangi bir bilgiye rastlanılamadı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler