YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşü
"Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşü
14 Şubat 2016 17:34
Beyoğlu'da toplanan bir grup, "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşü gerçekleştirdi.

Taksim Tünel'de bir araya gelen Diriliş Osmanlı Başkanlığı üyesi grup, Türk bayrağı açarak, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir" ve "Polise uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan atarak yürüyüşe geçti.Galatasaray Lisesi'nin önüne kadar yürüyen grup, burada basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Diriliş Osmanlı Başkanlığı Beyoğlu İlçe Teşkilatı Başkanı Murat Şahin, "Diriliş Başkanları" olarak yüzyıllardır aynı kutsal amaç için, din, dil, ırk ayırt etmeden, aziz vatanları için kanını dökmüş şehitleri yad etmek amacıyla toplandıklarını belirterek, "Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü ve biz burada en büyük sevgimiz vatanımız için burada toplandık. 

Alçakça ve kahpece terör eylemleri karşısında şehit olan askerlerimizi, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, ülkemize başsağlığı diliyoruz. Bu topraklar üzerinde yıllardır barış, refah ve kardeşlik içerisinde yaşayan yüce Türk milletini hiçbir oyun, hiçbir saldırı ve hiçbir hain plan bölemeyecektir. 

Buradan Diriliş Başkanları ve bizlere destek veren 30 tane sivil toplum kuruluşu ile tüm terör örgütlerine sesleniyoruz. Tüm siyasi partilerimizi, tüm STK’larımızı, tüm derneklerimizi ve aziz vatandaşlarımızı vatanımıza sahip çıkmaya bekliyoruz" ifadelerini kullandı.Grup yaptığı basın açıklamasının ardından dağıldı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler