YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör, turizm fuarını da vurdu
Terör, turizm fuarını da vurdu
01 Eylül 2015 11:44
Van'da eylül ayında yapılması planlanan "Doğu Anadolu Turizm Fuarı"na katılacağı bildirilen 30 firmanın yaşanan terör olayları nedeniyle sözleşmelerini iptal ettirdiği bildirildi.

Van'da Doğu Anadolu Bölgesi'nin tanıtımının yapıldığı "Doğu Anadolu Turizm Fuarı" da yaşanan terör olaylarından olumsuz etkilendi.

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde eylül ayında yapılması planlanan fuara daha önce katılacağı bildirilen 30 firmanın artan terör saldırıları nedeniyle sözleşmelerini iptal ettirdiği bildirildi.

Ajans Asya Organizasyon ve Fuarcılık Anonim Şirketi'nce 10-13 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılması planlanan, 90'ın üzerinde yerli ve yabancı kurum, kuruluş, şirket, acente ve firmayı ağırlamaya hazırlanan "Doğu Anadolu Turizm Fuarı"nda 30 katılımcının sözleşmesini iptal etmesiyle bölgenin tanıtımı bu yıl az sayıda firma tarafından yapılacak.

"Turizm bölgede kan kaybediyor"

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, AA muhabirine, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu üyeleri ve kentte faaliyet yürüten turizm işletmecilerinin bir süre önce bölgede yaşanan olaylarla ilgili tepkisini dile getirdiğini anımsattı.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler