YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör Şırnak'ta 50 bin kişiyi evinden etti
Terör operasyonlarının başarıyla devam ettği Şırnak'ta halkın hayatını önemsemeden saldırılarda bulunan PKK'lı teröristler, 50 bini aşkın kişiyi evinden etti.
Terör Şırnak'ta 50 bin kişiyi evinden etti
16 Mart 2016 / 22:51 Güncelleme: 16 Mart 2016 / 22:53

Şırnak'ta teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 14 Mart gecesi saat 23.00'ten itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" sürüyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ilde dağ kadrosundan gelenler ile 500'ün üzerinde PKK'lı terörist bulunduğu tahmin edilirken, söz konusu mahallelerde 500'ü aşkın barikat ve çukur olduğu belirlendi.

Güvenlik güçlerince operasyon bölgesinde teröristlere zaman zaman "teslim ol" çağrısı yapılıyor.

Vatandaşlar evlerini terk etti

Kazılan çukurlar, kurulan barikatlar, cadde ve sokaklara yerleştirilen el yapımı patlayıcıların vatandaşlarda tedirginliğe yol açtığı kentte, teröristlerin saldırılarından endişe duyan binlerce kişi evlerini terk etti.

Teröristlerin engellemelerine rağmen evlerinden ayrılan aileler, çevre il ve ilçelerde kiraladıkları evler ile yakınlarının yanına yerleşti. Özellikle teröristler tarafından "canlı kalkan" olarak kullanılma korkusu yaşayan vatandaşlar, evlerinden çıkarabildikleri bazı eşyaları da araçlara yükleyip şehirden ayrıldı.

Girişlere izin verilmeyen 63 bin nüfuslu şehirde 50 bini aşkın kişinin evlerini terk ettiği belirlenirken, vatandaşların, kentin çıkışında oluşturulan güvenlik noktalarındaki kontrolün ardından ilden ayrılması sağlanıyor.

sirnak.jpg
AA

 // Evren
Geç olsa da umarım bunların gerçek yüzlerini görmüşlerdir. Hala oy vermeye devam ederlerse maddi manevi musibeti hak ederler....
17 Mart 2016 06:44
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler