YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör saldırısından 'mucizevi' kurtuluş
Nusaybin'de PKK'ya yönelik devam eden operasyonlar sırasında mucizevi olaylar yaşanmaya devam ediyor. Teröristlerin silahından çıkan kurşun, bir uzman çavuşun yeleğindeki el bombasını delip geçti. Şans eseri bomba infilak etmedi.
Terör saldırısından 'mucizevi' kurtuluş
27 Nisan 2016 / 21:00 Güncelleme: 28 Nisan 2016 / 00:00

Nusaybin'de teröristin ateşlediği silahtan çıkan mermi, bir uzman çavuşun üzerindeki el bombasını deldikten sonra çelik yeleğine isabet etti.

Nusaybin'deki perasyonda teröristin ateşlediği silahtan çıkan mermi, bir uzman çavuşun üzerindeki el bombasını deldikten sonra çelik yeleğine isabet etti ancak el bombası infilak etmedi. 

Bir başka uzman çavuş da el yapımı patlayıcıyla düzenlenen 3 ayrı saldırıdan yaralı olarak kurtuldu, yeniden operasyondaki arkadaşlarının yanına dönmek için ısrar etti.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik TSK ve emniyet unsurlarının müşterek harekatında yaklaşık 300 terörist etkisiz hale getirildi, 200'e yakın barikat kaldırıldı, 645 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Yaralanmasına rağmen yeniden operasyona gitti

Başarıyla süren operasyon birçok fedakarlık ile mucizevi şekilde hayatta kalma hikayeleri de içinde barındırıyor. Sayısız kahramanlık hikayesinin yaşandığı operasyonda, bu hikayelerden birinin öznesi jandarma uzman çavuşu oldu.

Yaklaşık bir ay önce içinde bulunduğu zırhlı araca yönelik el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirilen saldırıda yaralanan uzman çavuş, Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Buradaki tedavisinin ardından yeniden birliğine dönen asker, tekrar operasyon dahil oldu. 

Bu kez de 5 gün önce Fırat Mahallesi'nde teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bulunduğu zırhlı araçta yaralanan uzman çavuş, tedavisinin ardından ısrarla yeniden katıldığı operasyonda teröristlerce açılan ateş sonucu omuzundan yaralandı.

Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılan asker, rapor verilmek ve tedavisinin ardından evine gönderilmek istendi. Bu teklifi rağmen kahraman asker, üç defa yaralanmasına rağmen yeniden operasyon bölgesine gitmek istediğini dile getirdi. Uzman çavuş, yaşadığı olayların hiçbirisini ailesine haber vermedi.

Mermi yeleğindeki el bombasına isabet etti

Mucizevi olarak nitelendirilebilecek olayların da yaşandığı operasyonda başka bir uzman çavuş ise çelik yeleği sayesinde hayata bağlandı.

1-(1).jpg1-(2)-001.jpg

ÖLDÜRMEYEN ALLAH ÖLDÜRMÜYOR
 // KASTAMONULU
ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN,ŞEHİTLERİMİZE RAHMET GAZİLERİMİZE ACİL ŞİFALAR YAKINLARINA SABRI CEMİLLER İHSAN EYLESİN YÜCE MEVLAM.....
28 Nisan 2016 Perşembe 10:44
 // Evren
Yiğidimize allah yardım etmiş. Sizin hakkınızı ödeyemeyiz....
28 Nisan 2016 07:03
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler