YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör saldırılarında 47 günlük bilanço
Terör saldırılarında 47 günlük bilanço
22 Ağustos 2015 17:47
Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği operasyonlarda 812 terörist etkisiz hale getirildi.

Türkiye'nin barış ve huzurunu hedef alan terör örgütlerince gerçekleştirilen saldırılara güvenlik güçleri, hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptıkları operasyonlarla karşılık verdi; güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği operasyonlarda 812 terörist etkisiz hale getirildi.

KCK'nın geçen ay "Barajlar ve baraj inşasında kullanılan araçların hedef alınacağını" açıklamasının ardından PKK ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozan eylemlerini sürdürüyor.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, son 47 gündeki (7 Temmuz-22 Ağustos) terör saldırılarında, Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken'in de aralarında bulunduğu 56 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 15 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 201 kişi yaralandı. Teröristlerce çoğunluğu tırlardan oluşan 203 araç ateşe verildi.

Bu süreçteki çatışmalarda 86 terörist etkisiz hale getirildi, 10'u yaralı 14 terörist yakalandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler