YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör saldırıları Silopi'de tahribat oluşturdu
Terör saldırıları Silopi'de tahribat oluşturdu
14 Ocak 2016 15:21
Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonu sayesinde teröristlerden arındırılan Şırnak'ın Silopi ilçesinde, saldırılar nedeniyle oluşan tahribat ortaya çıktı.

Silopi'de uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve yollara tuzaklanan el yapımı patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla "Şehit Polis Muhammet Onur Operasyonu"nu yürüten güvenlik güçleri, ilçeyi teröristlerden temizledi.

PKK'lı teröristlerin ilçedeki yapılara verdiği tahribat, fotoğraf karelerine yansıdı.

Kentin 8 mahallesinde hemen hemen bütün cadde ve sokaklara teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi yüzünden bazı ev ve iş yerlerinin duvarlarının yıkıldığı, birçoğunun kullanılamaz hale geldiği görüldü.

Şehit Harun Boy Mahallesi'nde bulunan Hazreti Bilal Camisi'ni karargah olarak kullanan terör örgütü PKK mensuplarının, bu cami ile alt katındaki Kur'an kursuna büyük zarar verdiği dikkati çekti.

Teröristlerin, Hazreti Bilal Camisi'nin yanında bulunan imamın evine yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıları infilak ettirip binayı kullanılamaz hale getirdiği ve bir bölümünün yıkıldığı da gözlendi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler