YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör operasyonu: 10 gözaltı
Terör operasyonu: 10 gözaltı
15 Aralık 2013 14:43
Mersin’de, Yüksekova’daki olayları bahane edip korsan gösteri düzenleyerek polise saldıran terör örgütü yandaşı 10 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen olayları bahane eden Mersin’deki terör örgütü yandaşları, merkez Akdeniz ilçesi Güneş Mahallesi’nde sokak eylemleri düzenleyerek polise saldırdı. Sokak aralarında korsan gösteri düzenleyen örgüt yandaşları, güvenlik güçlerine havai fişek ve molotofkokteylleri ile saldırdı. Olaylar sırasında gruba müdahale eden polis, 6’sı küçük yaşta çocuk olmak üzere 10 kişiyi gözaltına aldı. Yakalanan şahısların üzerinde yapılan aramada molotof kokteylleri, havai fişekler, yüzlerini gizlemekte kullandıkları maskeler, eldiven ve terör örgütünü simgeleyen bez parçaları ele geçirildi.

Bu arada, terör örgütü yandaşlarının katıldıkları eylemler MOBESE kameraları tarafından da görüntülendi. MOBESE görüntülerine göre, yüzleri maskeli örgüt yandaşları, ellerinde havai fişek ve molotof kokteylleri ile korsan gösteri düzenleyip, güvenlik güçleriyle çatıştı. Zırhlı bir polis aracına da molotof kokteyli atarak alevler içinde kalmasına neden oldu. Polis kamerası tarafından da tespit edilen şüphelilerden 3’ü Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından serbest bırakılırken, 7’si bugün adliyeye sevk edildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler