YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör baskısı olmayınca Silopi'de kepenkler kapanmadı
Terör baskısı olmayınca Silopi'de kepenkler kapanmadı
15 Şubat 2016 19:22
Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın Kenya'da yakalanmasının yıl dönümü bahanesiyle önceki senelerde teröristlerin baskısı sonucu kepenk kapatan Silopi esnafı, huzur ortamının sağlanmasıyla bu yıl 15 Şubat'ta iş yerini açık tuttu.

"Şehit Polis Muhammed Onur Operasyonu" ile teröristlerden arındırılan Şırnak'ın Silopi ilçesinde vatandaşlar, huzur ve güven ortamında yaşamlarını sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

İmralı'da ömür boyu hapse mahkum edilen terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999'da Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü bahanesiyle terör örgütü mensupları ve yandaşlarının baskısı ile daha önceki senelerde kepenklerin kapandığı, izinsiz gösterilerin düzenlendiği Silopi'de bu yıl esnaf kepenk kapatmadı.

Günlük yaşamın olağan akışında sürdürüldüğü, çarşı ve pazarda alışverişin yapıldığı Silopi'de vatandaşlar, Sanat Sokağı'nda çay içip, sohbet etti.

Terör tehdidinden kurtulan esnaf, iş yerlerini açabilmenin, vatandaş da günlük ihtiyaçlarını huzur ortamında karşılayabilmenin mutluluğunu yaşadı.

"Yıllarca mağduriyet yaşadık"

İlçe esnafı, her yıl 15 Şubat'ta terör örgütü PKK mensuplarının tehdidi ile kepenk kapatmak zorunda kaldıklarını, bu nedenle yıllarca mağduriyet yaşadıklarını belirtti.

Operasyonların ardından hayatın hızla normale dönmeye başladığı Silopi'de yaşamlarını rahat ve özgür bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden vatandaşlar da ilçede huzur ortamının sürmesini istediklerini aktardı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler