YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör 100 yaşındaki nineyi evinden etti
Terör 100 yaşındaki nineyi evinden etti
29 Mart 2016 17:53
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden terör saldırısı nedeniyle göç etmek zorunda kalan 12 çocuk sahibi 100 yaşındaki Zezi Ağırbaş, ailesiyle Van'a yerleşti.

Hakkari'nin Yüksekova ilçeisnde mahallelerde çukur kazan ve barikat kuran terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle ailesiyle ilçeden ayrılmak zorunda kalan 100 yaşındaki Zezi Ağırbaş, Van'da yeni bir hayata başladı.

Ağırbaş, 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından 3 gün önce terör saldırıları nedeniyle bir asırdır yaşadığı Yüksekova'yı terk etmek zorunda kaldı. 12 çocuk sahibi Ağırbaş'ın torunları ile torunlarının torunlarının sayısı 180'i buluyor.

Merkez İpekyolu ilçesinin Alipaşa Mahallesinde 700 liraya kiraladıkları eve 13 kişilik ailesiyle yerleşen Zezi nine, yeni hayatına alışmaya çalışıyor.

Zezi Ağırbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gerçek yaşının 110 olmasına rağmen resmi kayıtlarda 100 olarak görüldüğünü anlattı.

Seferberlik dönemi ve ülkede yaşanan önemli gelişmelere tanıklık ettiğini belirten Ağırbaş, sağlığını da yoğurt, süt, beyaz et ve az ekmek tüketerek koruduğunu söyledi.

"Yüksekova'daki hayatım daha güzeldi"

Yüksekova'dan ayrıldığı için üzgün olduğunu dile getiren Ağırbaş, "Biz artık buraya yerleştik ama benim Yüksekova'daki hayatım daha güzeldi. Buraya evimizi, eşyalarımızı, her şeyimizi geride bırakıp geldik." dedi.

Bakan Ramazanoğlu'ndan aileye ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu da iki gün önce bazı temas ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Van'da Zezi Ağırbaş'ı evinde ziyaret etmişti.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler