YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telefonla taksi çağırana çeyrek altın
Telefonla taksi çağırana çeyrek altın
20 Mayıs 2012 11:27
Kocaeli'de korsan taksiciliği önlemek amacıyla düzenlenen kampanyayla telefonla taksi durağından araç talep eden her 300. müşteriye çeyrek altın hediye ediliyor.

Körfez ilçesindeki taksi durağının başkanı Ufuk Mansuroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, taksi kullanma alışkanlığı kazandırmak, daha iyi hizmet vermek ve korsan taksiciliği önlemek amacıyla çeyrek altın kampanyasını başlattıklarını söyledi.

''Durağı arayarak taksi çağıran her 300. müşteriye çeyrek altın vererek korsan taksi sorununu ortadan kaldırmak istiyoruz'' diyen Mansuroğlu, korsan taksilerin cep telefonlarının yaygınlaşması nedeniyle artış gösterdiğini öne sürdü.

Sarı renkli otomobil satın alan korsan taksicilerin cep telefonlarının numaralarını müşterilere dağıtarak çalıştıklarını belirten Mansuroğlu, ''Bu kişiler vergi vermiyor. Korsan taksilerin artış göstermesi de bizi olumsuz etkiliyor. 'Kampanyalarla durak telefonlarının kullanılması yaygınlaştırılırsa korsan taksiciliğin önüne geçilir' diye düşünüyorum. Bu, sadece bizim yapmamızla olmaz, sistemli şekilde uygulamak gerekir. Müşteriyi teşvik etmek lazım. Projedeki amaçlarımızdan biri de kazancımızı vatandaşla paylaşmaktır'' ifadelerini kullandı.

Mansuroğlu, müşterilerinin kampanyaya inanmak istemediklerini ve şaka yaptıklarını düşündüklerini söyledi.

Durağa gelen çağrıların kayıt edildiğine dikkati çeken Mansuroğlu, ''Bütün numaralar otomatik olarak kayıt ediliyor. Bilgisayarda kayıtlı olan müşterilerimize de kampanyayı mesajla bildiriyoruz. Şu ana kadar olumlu tepkiler aldık. Her 300. müşteriye çeyrek altın projemiz, Türkiye'de ilk kez uygulanıyor. İşlerimizde yüzde 20 civarında artış oldu. Birçok yerden projemiz hakkında tebrik mesajları alıyoruz. Halkın da güvenli taksi duraklarına ve güvenli insanlarla ulaşım yapmaya ihtiyacı var'' dedi.


-300. ilk müşteri-


Projede 300. ilk müşterinin Kardelen Acar olarak belirlendiğini, çeyrek altın hediye etmek için aradıklarında inanmak istemediğini ifade eden Mansuroğlu, ''Müjdeli haberi verdiğimde çok şaşırdılar, telefondan 'oley' diye sesler gelmeye başladı. Durağa davet ettik, altını verdik'' şeklinde konuştu.

Ödülünü alan Acar ise durağı arayarak bulunduğu yere taksi istediğini kaydederek, ''Daha sonra duraktan telefon geldi ve 300. müşteri olduğum için çeyrek altın kazandığımı söylediler, duruma inanamadım. İlk olarak şüpheye düştüm, işlettiklerini düşündüm. Durağa gittiğimde altını aldık, durağı aramaya devam edeceğiz'' diye konuştu. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler