YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telefondan 3 milyon liralık vurgun
Telefondan 3 milyon liralık vurgun
11 Eylül 2014 16:19
Eskişehir'de bir kişiyi telefonla dolandırmak isterken suçüstü yakalanan 2 şüphelinin, aynı yöntemle Türkiye genelindeki birçok kişiyi 3 milyon lira dolandırdığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, müşteki A.T'yi (79) telefonla arayıp kendilerini savcı ve başkomiser olarak tanıtan 2 kişi, "Banka hesabınızdan terör örgütlerine para aktarıldığını belirledik. Hesabınız terör örgütünün eline geçmiş. Seni kurtarmamız için parayı çekip talimatlarımızı bekle" dedi.

Bunun üzerine bankaya giden A.T, hesabında bulunan 50 bin lirasını çekmek isterken banka görevlileri durumu anlayıp polise bildirdi. Daha sonra polisle iş birliği yapan A.T, şüphelilerin belirlediği yere içinde kağıt bulunan poşeti bıraktı.

Poşeti almak için söz konusu yere gelen İ.A. (21) ve M.K. (21), Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin aynı yöntemle Türkiye genelindeki birçok kişiyi 3 milyon lira dolandırdığı tespit edildi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

12:48
 // POLİS KORKUSU
Suç sadece dolandırıcılarda değil, polislerin öcü imajındadır. Toplumdan uzaklar, suratları asık ve kabadayı modundalar. Ayrıca işkence ve yargısız infaz korkusu insanları, özellikle işkence dönemi görmüş yaşlıları ister istemez dolandırıcılara inandırıyor. Polis imajı toplumda hiç de iyi yerde değil. Ancak aşırı sağcı ve milliyetçiler, polisi kutsar....
12 Eylül 2014 12:48
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler