YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telefon dolandırıcıları suçüstü yakalandı
Telefon dolandırıcıları suçüstü yakalandı
13 Eylül 2015 14:53
İzmir'in Urla İlçesi'nde cep telefonuyla arayıp, hesaplarının terör örgütünce kullanıldığı yalanıyla kandırıp, paralarını almaya çalışan biri kadın 3 kişi, içerisinde para olduğunu sandıkları poşeti almak için gelince polis tarafından yakalandı.

Dolandırıcılık şebekesinin elebaşı olduğu belirtilen Salih U., cep telefonuyla aradığı Asiye Özdemir'e kendisini Cumhuriyet savcısı olarak tanıtıp, hesaplarının terör örgütü tarafından kullanıldığı yalanını söyledi. Bu durumdan zarar görmeden kurtulması için hesabındaki tüm parayı çekmesini istedi. Özdemir'in eşi, dolandırılmaya çalışıldıklarını fark edince polise gidip durumu anlattı. İlçe Asayiş Ekipleri, Asiye Özdemir'e dolandırıcılarla telefonla konuşmaya devam etmesini ve 50 bin lira parayı çekip vereceğini söylemesini istedi.

Telefondaki Salih U. kurban seçtiği Özdemir'den, parayı banka şubesine gelecek olan kişiye vermesini istedi. Banka içerisinde ve çevresinde önlem alan polis ekipleri, içerisine gazete kağıdı doldurulmuş siyah poşeti almaya gelen, suça sürüklenen çocuk F.A.'yı suçüstü yakaladı. 18 yaşından küçük olan F.A., kendisini parayı almak için Salih U.'nun gönderdiğini ve kız arkadaşı ile birlikte Alsancak'ta bir evde bulunduğunu söyledi. Polis, adrese gitiğinde Salih U. ve yaşı 18'den küçük olan kız arkadaşı F.B.'yi yakaladı. 

Yapılan araştırmada, Urla'da bir hafta önce de Hande Çağındı'nın 42 bin 500 lirasının bu kişiler tarafından dolandırıldığı tespit edildi. 

'Ünvan kullanmak suretiyle dolandırıcılık yapmak'tan adliyeye sevk edilen üç kişi tutuklandı.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler