YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telefon dolandırıcıları bu kez baltayı taşa vurdu
Telefon dolandırıcıları bu kez baltayı taşa vurdu
24 Aralık 2015 18:02
Çorum ve Eskişehir’de kendilerini polis olarak tanıttıktan sonra 3 ev hanımı telefonla dolandıran, bir işadamını da dolandırmaya kalkışan biri Suriye uyruklu, 2 kişi polis tarafından suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, kendilerini polis olarak tanıtan iki kişi, kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığını ve banka hesaplarının boşaltılacağını söyleyerek bir iş adamından bankadaki parasını çekip kendilerine vermelerini istedi. Dolandırıcılara istedikleri parayı vereceğini dile getiren işadamı, telefonu kapattıktan sonra polisi arayarak ihbarda bulundu.

Bunun üzerine işadamını takibe alan polis ekipleri, şahıstan buluşma yerine gitmesini istedi. Yanında bulunan parayı bir poşete koyan işadamı daha sonra bir caminin bahçesinde Naif Demirsu (28) ve Suriye uyruklu Hıdır Ileeyan’la (18) buluştu. Şahısları takibe alan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri zanlılar parayı almak üzereyken suçüstü yaptı.

Zanlıların Çorum’da 2, Eskişehir’de de bir bayanı telefonla arayıp kendilerini polis memuru olarak tanıttıktan sonra terör örgütü tarafından kullanıldığını ve banka hesaplarının boşaltılacağını, bankada bulunan paraları ve ziynet eşyalarını istediklerini, operasyondan sonra para ve ziynet eşyalarını mağdur bayanlara geri vereceklerini söyledikleri öğrenildi.

Zanlıların her üç bayandan bu yöntemle 16 adet bilezik, 5 adet çeyrek altın, 1 cumhuriyet altını, 2 yüzük, 2 künye, 1 reşat altını, 3 bin 900 TL para ve 500 avro döviz aldıklarını tespit edildi.
Emniyette sorguları tamamlanan şahıslar haklarında düzenlenen soruşturma evraklarıyla birlikte adli makamlara sevk edildi.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler