YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telefon dolandırıcıları bu defa muhtarları hedef aldı
Telefon dolandırıcıları bu defa muhtarları hedef aldı
05 Eylül 2014 15:52
Çanakkale’nin Bayramiç ilçe merkezi ve köylerindeki muhtarların telefonlarını ele geçiren dolandırıcılar, 3 köy muhtarının 60 bin TL’nin üzerinde parasını aldı.

Muhtar ve eşlerinin telefonlarını öğrenen dolandırıcılar, aynı anda muhtarlar ve eşleriyle görüşme yaparak, hesaplarından terör örgütüne para transferi yapıldığını, bu dolandırıcıların yakalanması için verecekleri hesap numarasına para yatırmaları gerektiğini söyledi. Dolandırıcılar, kandırdıkları muhtarları banka şubelerine yönlendirdi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir köy muhtarı, dolandırıcılara 54 bin TL havale yaptı. Bir başka muhtar, aynı yalanla kendisini arayan dolandırıcılara 10 bin TL kaptırdı. Dolandırıcıların aradığı bir başka köy muhtarı ise 2 bin TL nakit parayı bankaya yatırdı. Bununla yetinmeyen dolandırıcılar, elindeki altınları bozdurması için muhtarı kuyumcuya yönlendirdi.

Durumu fark eden kuyumcunun ikazıyla muhtar daha fazla dolandırılmaktan kurtuldu. Muhtarların şikayeti üzerine 3 olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

16:06
 // OYUNA GELMEYİN
Bakın bunlar numaranızı nasıl buluyorlar, size anlatayım. Evvela bir bayan, yada öğrenci görünümlü çocuk ayarlıyorlar. Sonra yanınıza gelip, '' abi/beyefendi, telefonunuzla anneme yada arkadaşıma bir çağrı atacaktım'' diyip, sizin yardımsever ve insani duygularınızı kullanıp, karşı tarafa numaranızı gönderiyorlar. Sonrasında sizi takip edip, evinizi ve ahvalinizi öğreniyorlar. Bir ay sonra ise, bilgilerinizle donatılmış dolandırıcılar, sizi arayıp; dolandırmaya çalışıyorlar. Benden bu güne kadar üç defa istediler, her seferinde kontörüm yok dedim. Emin olsam, polisi arayıp ihbar edeceğim ama siz siz olun, yabancı ve şüpheli kişilere teli vermeyin....
05 Eylül 2014 16:06
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler