YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teknede kaçak sigara operasyonu
Teknede kaçak sigara operasyonu
15 Haziran 2010 16:36
Binlerce kaçak sigara ele geçirildi

Mersin'in Erdemli ilçesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği görevlileri ve Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 285 bin adet gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. 
 

Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe konu ile ilgili yaptığı açıklamada, emniyet teşkilatı tarafından yapılan çalışmalarda bazı şahısların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) tekne ile gümrük kaçağı sigara getirecekleri ve bu sigaraları Kızkalesi beldesinde bulunan bir tatil sitesi önünden karaya çıkaracakları ve buradan da kapalı kasa kamyonetlerle Mersin ve diğer illerde piyasaya sürecekleri bilgisinin alındığını belirtti. 
 

Bu konu üzerinde çalışmalar yürüten emniyet güçlerine gelen bir ihbar telefonunun değerlendirilmesi ile çalışmaların hız kazandığını ifade eden Özefe, yapılan çalışma sonucu 34 JU 532 plakalı araçta toplam 285 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildiğini, sigaraları taşındığı araca ve tekneye el konulduğunu kaydetti. 
 

Sigaraları tekneden indiren ve araçlara yüklediği tespit edilen F.Y., A.T., U.S, K.İ., M.Y., M.K. M.E.T, M.C. ve O.A isimli 9 şüpheli gözaltına alındı. 
 

Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan talimat gereği şüpheliler ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler