YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekne faciasında arama sürüyor
Tekne faciasında arama sürüyor
04 Kasım 2014 12:12
İstanbul Boğazı'nda kaçakları taşıyan teknenin alabora olması sonucu kaybolanların aranmasına devam ediliyor.

Rumeli Feneri'ndeki balıkçı barınağında kurulan kriz merkezinde ekiplerin aramalarla ilgili çalışmaları sürüyor.

İstanbul 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oksal Erev, gazetecilere yaptığı açıklamada, ekiplerin denizden taramalara devam ettiğini belirterek, bugünden itibaren gönüllü ekiplerin aramalara katılacağını söyledi.

Ağırlıklı olarak kara kısımlarından aramalar yapılacağını dile getiren Erev, "Rumeli Feneri'nin açığında batma oldu. Büyük ihtimalle kayıp kişiler hala deniz yüzeyindedir. Bu nedenle kara taramalarından daha fazla bu bölgede arama yapmak gerekir. Burada sonarla arama yapmak gerekir çünkü 50 metreden daha derin yerler var" diye konuştu.

Erev, aramaların dip görüntüleme şeklinde yapılması gerektiğine dikkati çekerek, teknenin battığı yerin en kritik yer olduğunu kaydetti. Birkaç gün içinde kayıplara ulaşılamaması durumunda koyların içine bakılmasının şart olduğunu anlatan Erev, hava şartlarının aramalar için elverişli olduğuna işaret etti.

AFAD, Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma ve Kurtarma, Kıyı Emniyeti ve Sahil Güvenlik ekiplerinin arama çalışmaları devam ediyor. Bu arada alabora olan tekne de Garipçe'de kıyıya çekildi.

Arama kurtarma çalışmaları çerçevesinde 6 kişi kurtarılmış, 24 kazazedenin de cansız bedeni denizden çıkarılmıştı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler