YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tecavüzcünün maskesi düştü
Çeşitli illerde 28 ayrı suç işleyen, odun hırsızlığı nedeniyle aranırken yakalanan ve Bursa’da 5 çocuğa tecavüz ettiği belirlenen zanlı tutuklandı.
Tecavüzcünün maskesi düştü
01 Aralık 2009 / 21:14 Güncelleme: 01 Aralık 2009 / 21:15

Bursa'da maske takarak korkuttuğu beş çocuğa tecavüz ettiği iddiasıyla bir kişi tutuklandı.

Bursa'nın Gürsu ilçesindeki odun hırsızlığı olayıyla ilgili aranan Aydın Y., çalıntı olduğu tespit edilen bir otomobilde önceki gün yakalandı.

Otomobilde 3 adet sahte plaka, tabanca ve bir maske ele geçirilirken, araştırmalar sonucunda zanlının Ankara, Samsun, Çorum, Tokat, Ordu, Amasya ve Bursa'da hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, cinsel istismar, sahtecilik gibi 28 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı.

Zanlının, otomobilde bulunan maskeyle küçük yaştaki 2'si kız, 5 çocuğu korkutarak tecavüz ettiği de belirlendi. Zanlı mağdur çocuklarla yüzleştirilirken, bir çocuk tarafından teşhis edildiği belirtildi.

BİR TECAVÜZ DAHA ORTAYA ÇIKTI
Bu arada, zanlının 4 Kasım 2008 tarihinde Bursa'nın İnegöl ilçesi Mesudiye Mahallesi'nde evine girdiği 54 yaşındaki A.K'ye de tecavüz ettiği de tespit edildi.

Jandarma Olay Yeri İnceleme Şubesi ekiplerince olay yerinden alınan DNA örnekleri ve saç kıllarıyla yapılan karşılaştırma sonucunda, A.K'ye tecavüz eden kişinin Aydın Y. olduğu belirlendi. Zanlının A.K. tarafından da teşhis edildiği kaydedildi.

Zanlı, ‘küçük yaşta çocuğa zorla tecavüz etme, hırsızlık, çalıntı araç kullanma ve ruhsatsız tabanca bulundurma’ suçlarından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

JANDARMAYA TEHDİT
Öte yandan Aydın Y.'nin, geçen hafta bir telefon kulübesinden jandarmayı aradığı ve ‘beni yakalayamazsınız. Param çok. Benimle uğraşmayın. Helikopter kiralayıp bölüğünüzü bombalarım'' tehdidinde bulunduğu öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler