YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tatilciler kar kütleleri altında kaldı
Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bulunan kayak merkezinde çatıdan düşen kar kütlesinin altında kalan iki bayan tatilci yaralandı. Kar kütlelerinin çatıdan düşme anı ise kameralara saniye saniye yansıdı.
Tatilciler kar kütleleri altında kaldı
02 Ocak 2015 / 15:25 Güncelleme: 02 Ocak 2015 / 17:15

Uzayan yılbaşı tatilini fırsat bilen vatandaşlar Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki kayak merkezine gelen tatilciler kayak merkezinin çatısından düşen kar kütlesinin altında kaldı. Bir buçuk metreyi aşan karlar üstünde kayak yaparak eğlenen iki bayan tatilci otelin üzerinden düşen kar kütleleri altında kalarak yaralandı. Kar kütlelerinin düşme anı ise otel yetkilisiyle röportaj yapan İHA kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kar altında kalanları elleriyle kazarak kurtardılar

Düşen kar kütleleri altında iki kişinin kaldığını gören vatandaşların çığlık atması üzerine, uzman ekip ve diğer tatilciler iki bayan tatilcinin bulunması için seferber oldu. Kimi elleri ile kimi ise küreklerle kazmaya başlarken, çok geçmeden bir tatilciye ulaşıldı. Yaklaşık 10 dakikalık mücadelenin ardından vatandaşlar ve otel yetkililerinin çalışmasıyla kar altından çıkarılan yaralı bayan olayın şokuyla konuşamazken, yaklaşık 5 dakika kadar sonra diğer tatilciye ulaşıldı.

Kar altından çıkanlar şoka girdi

Bilinci açık olduğu görülen diğer tatilciye ise ilk müdahale otelin sağlık ekibi tarafından yapıldı. İlk müdahalesi yapılan tatilci, hastaneye götürüldü. Uzman ekipler ve vatandaşlar ise kar kütlelerin altında başka kişilerinde var olma ihtimaline karşın arama çalışmaları yaptı. Yaklaşık bir saatlik aramanın ardından ise kimseye ulaşılamadı.

Önlemler alındı

Olayın ardından açıklama yapan otel yetkilisi Nurettin Mutlugün, “Her sene olan bir hadise başımıza geldi. Güvenlik şeridi çektiğimiz alana tatilciler girmiş. Çatıda biriken karlar ise maalesef tatilcilerimizin üzerine devrilmiş. İlk müdahaleyi otelimizde yaptık, daha sonra hastaneye sevk ettik. Bu konuda tedbirlerimizi daha da arttıracağız. Görevlilerimiz çatıda biriken karları temizliyor” dedi.

Öte yandan AFAD ekiplerinin yaptığı inceleme sonrasında kar altında kimsenin olmadığı tespit edildi. Jandarma konuyla ilgili soruşturma başlattı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler