YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taşkında mahsur kalan 618 kişi tahliye edildi
Taşkında mahsur kalan 618 kişi tahliye edildi
03 Şubat 2015 17:31
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Edirne'deki nehir taşkınlarına ilişkin bölgeden 618 kişinin tahliye edildiğini bildirdi.

AFAD'dan yapılan açıklamada, Meriç, Tunca ve Arda nehirlerinin, aşırı yağışlar nedeniyle taştığı anımsatıldı.

AFAD koordinasyonunda, bölgeden 618 kişinin tahliyesinin gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, çoğunluğu Karaağaç Mahallesi'nde olmak üzere mahsur kalan vatandaşların 158'inin helikopter aracılığıyla kurtarıldığını kaydedildi.

Açıklamada, çalışmalara Genelkurmay Başkanlığından 2 helikopter, Sağlık Bakanlığından 1 ambulans helikopterin katıldığı vurgulanarak, AFAD ekipleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi personelinin alandaki çalışmalarının sürdürdüğü bildirildi.

Tahliye işlemleri amacıyla uygun okul ve spor salonlarının hazır hale getirildiği aktarılan açıklamada, "Bölgeye ulaşım ve tahliye işlerinde kullanılmak üzere yeterli miktarda araç ve personel gönderildi. Su tahliyesi için çok sayıda motopomp hazır tutuluyor. Düzenli olarak nehirlerde debi ölçümü yapılıyor. Bin battaniye, bin 500 yatak ve bin 500 kişilik gıda maddesi hazır durumda" bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada ayrıca, Karaağaç Mahallesi'ne helikopterle kumanya da gönderildiği vurgulandı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler