YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taş ocağında patlama: 3 ölü
Bursa'da maden ocağındaki patlamada 19 vatandaşımızı yitirmenin acısı henüz tazeyken şimdi de bir taş ocağında patlama meydana geldi. 3 işçi yaşamını yitirdi
Taş ocağında patlama: 3 ölü
18 Aralık 2009 / 16:36 Güncelleme: 18 Aralık 2009 / 16:39

Kilis'te, taş ocağında unutulan bir dinamitin patlaması sonucunda 3 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı. 
 

Musabeyli ilçesine bağlı Karbeyaz köyü yakınlarındaki taş ocağında, Bünyamin Kaplan iş makinesi ile taş kırmaya çalıştığı sırada, daha önceden yerleştirilen ancak unutulan bir dinamit aniden patladı. Patlamayla birlikte savaş alanına dönen taş ocağında, kepçe operatörü Bünyamin Kaplan ile birlikte, etrafta çalışma yapan Recep Hançer (19) ve Akın Şimşek (19) olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Emin Kaplan (35) ve Bahtiyar Bal (51) ise olay yerine çağrılan ambulansla Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.  
 

Olayı duyar duymaz Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mehmet Kadan ile birlikte olay yerine gelen Kilis Valisi Turhan Ayvaz, incelemelerde bulundu. Ayvaz, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Musabeyli ilçemize yakın bir yerde, özel bir şahsa ait taşocağında patlama meydana geldi. Şu anda 3 ölümüz var, bir ağır yaralımız var. Patlamanın nedeni şu anda belli olmamasına rağmen, Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından belli olacak. Fakat daha önce unutulan bir dinamitin patladığı tahmin ediliyor" diye konuştu.  
 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler