YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarla husumeti kanlı bitti
Tarla husumeti kanlı bitti
12 Temmuz 2015 19:31
Muğla Seydikemer'de tarladan geçme meselesinin önce tartışmaya, sonra kavgaya sonra da ölüme neden oldu. 39 yaşındaki Özcan Ertemli'nin kalbinden bıçakladığı 32 yaşındaki Deniz Çepel, yaşamını yitirdi.

Olay, Seydikemer'in Çayan Mahallesi'ndeki köy kahvesinde dün saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Kahvede arkadaşlarıyla sohbet eden Özcan Ertemli, buğday ektiği 10 dönümlük tarlasını sürerken, tarladan geçen araçların toprağı sıkıştırması nedeniyle zorlandığını söyledi.

İddiaya göre Ertemli'nin tarladan geçenlere küfür ettiğini söylemesi üzerine başka masada oturan Deniz Çepel ayağa kalktı. Ertemli'nin tarlasından kendisinin de motosikletle geçtiğini aktaran Çepel, küfür ettiği gerekçesiyle Ertemli'ye yumruk attı. Ertemli'nin kaşı açılırken kavga, kahvede oturan mahalle sakinleri tarafından ayrıldı.

Bıçağı alıp dışarı çıktı

Kahvenin tuvaletinde kaşındaki kanamayı durdurmaya çalışan Özcan Ertemli, Deniz Çepel'in küfrederek kendisini tekrar dışarı çağırması üzerine tezgahtan aldığı bıçağı Çepel'in göğsüne sapladı. Kanlar içinde yerde kalan Deniz Çepel, ambulansla götürüldüğü Fethiye Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Özcan Ertemli ise Seydikemer İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'na teslim oldu. Bekar olan Çepel'in cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, evli ve 2 çocuk babası Özcan Ertemli, Fethiye Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Gömleğinde kan izleri bulunan Ertemli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Aralarında husumet yoktu

Çayan Mahallesi Muhtarı Mustafa Akabalı, cinayetin küçük bir tartışma yüzünden işlendiğini söyledi. Tarladan geçme meselesinin önce tartışmaya, sonra kavgaya sonra da ölüme neden olduğunu anlatan Akabalı, "Daha önceden aralarında husumet yoktu. Olsa bilirdik. Öldüren kişinin 2 evladı vardı. Ölen ise bekardı" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler