YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarım ilacı hastanelik etti
Tarım ilacı hastanelik etti
08 Kasım 2010 14:03
Şanlıurfa'da pamuk toplamaya giderken mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye kaldırılan 25 kişinin tarım ilacından etkilendiği belirtildi.İşçilerden 4'ünün durumu ise ağır...

 Şanlıurfa'da tarım ilacından etkilendiği belirtilen 25 kişi hastaneye kaldırıldı. İşçilerden 4'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Mihraplı köyünde sabah tarlaya pamuk toplamaya giden işçiler, bir süre sonra mide bulantısı ve nefes darlığı rahatsızlığı yaşamaya başladı. Durumun 112 Acil Servisine bildirilmesinin ardından olay yerine gelen sağlık ekipleri, 25 kişiyi kentteki çeşitli hastanelere kaldırdı.

Rahatsızlanan işçilerden bazılarının kaldırıldığı Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İzzet Korkmaz, yaptığı açıklamada, 7 tarım işçisinin mide bulantısı, baş dönmesi ve ishal şikayetiyle hastanelerine getirildiğini belirtti.

İşçilerinin pamukta kullanılan tarım ilacından etkilendiğinin tahmin edildiğini ifada eden Korkmaz, ''Hastanemize getirilen hastalara gerekli müdahaleyi yaptıktan sonra Hacer ve Zehra Taş ile Adile Çiftçi'yi yoğun bakıma aldık. Diğerleri de servislerde tedavi altına alındı. Hastaların herhangi hayati bir tehlikesi bulunmamaktadır'' dedi.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan da makamında düzenlenen bir törenin ardından gazetecilerin konuya ilişkin sorusu üzerine, hastaneye kaldırılan işçilerin tedavilerinin sürdüğünü belirtti.

Bunlardan 4'ünün durumunun ağır, diğerlerinin ise durumunun hafif olduğunu aktaran Okutan, ''Bunun bir zehirlenme olduğunu biliyoruz. Sebepleri ve nasıl olduğu konusunda çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.

Zehirlenmelerin daha önce zirai ilaçta kullanılan bir kaptan yemek yenilmesinden kaynaklanmış olabileceği yönünde bir bilgi aldıklarını aktaran Okutan, ''İnşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar'' diye konuştu.
AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler