YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarihi Clandras Köprüsü turizme kazandırılacak
Tarihi Clandras Köprüsü turizme kazandırılacak
24 Haziran 2014 00:38
Karahallı ilçesinde Ulubey Kanyonları'ndaki 2500 yıllık Clandras Köprüsü, hazırlanan proje sayesinde bölgeye turist çekecek.

Zafer Kalkınma Ajansı, Karahallı Belediyesi ve Karahallı Kaymakamlığı tarafından hazırlanan "Sosyal yaşam olanaklarını artırıcı ve kırsal turizmi geliştirici altyapılarla Clandras Bölgesi'ni geliştirme projesi" kapsamında Clandras bölgesinde tanıtım kokteyli düzenlendi.

Proje koordinatörü Hüseyin Bilgin, Karahallı'da kırsal kalkınmayı geliştirmek ve Clandras Köprüsü'nün turizme kazandırılmasını sağlamak amacıyla ilk etabı 867 bin lira bütçeli proje oluşturduklarını söyledi.

Proje kapsamında çok amaçlı merkezle birlikte yürüyüş parkurları, karavan parkı, amfi tiyatro, yürüyüş yolu, rekreasyon alanı ve piknik alanları oluşturulduğunu anlatan Bilgin, "Projenin bir diğer amacı da çevre köylerdeki kadınların yaptığı yerel ürünlerin turistlere tanıtımını ve satışını sağlamak.

Böylelikle proje kapsamında kırsal kalkınmayı geliştirip, tarihi Clandras Köprüsü'nü tanıtacağız, turizme kazandıracağız" dedi. Uşak Valisi Seddar Yavuz da kentin zengin tarihe sahip olduğunu fakat bugüne kadar bu eserlerden yeterince istifade edilemediğini belirterek "Önümüzdeki süreçte diğer kültür varlıklarımızı ve tarihi değerlerimizi de güçlendirmek istiyoruz" diye konuştu. Katılımcılara, Clandras Köprüsü ve çevresi gezdirilip, bölge hakkında bilgi verildi.

   

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler