YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tapusunu gösterip caddeyi kapadı
Tapusunu gösterip caddeyi kapadı
29 Mart 2010 17:04
Tapusunun kendisine ait olduğunu iddia ettiği caddeyi trafiğe kapattı.

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da Orhan Mansuroğlu adlı vatandaş tapusunun kendine ait olduğu ana caddeyi trafiğe kapattı.

Hatay Emniyet Müdürlüğü ana binasına çıkış yolu olarak kullanılan caddenin 10 yıldır kendisine ait olduğunu ileri süren ve mahkeme kararıyla da bunu kanıtlayan Orhan Mansuroğlu bir römork dolusu kerpiç getirterek yolu trafiğe kapattı.

Orhan Mansuroğlu hayata geçirdiği ilginç eylemde, caddenin kendisine ait olduğunu belgeleyen mahkeme ve tapu belgelerini göstererek, bir römork kerpiçi cadde girişine sıraladı. Mansuroğlu; "Bu cadde benim, kimse işgal etmesin" dedi.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü binasının tek güzergah yeri olmasının yanısıra, Aşağı Okçular köyüne yönelik ulaşımı da tamamen kapatan eylem ile birlikte polis alarma geçti ve mal sahibi Orhan Mansuroğlu ile uzlaşma yoluna gitti. Uzun süre trafiğe kapalı kalan caddedeki kerpiçleri polis eliyle taşıdı ve yolu trafiğe açtı.

Orhan Mansuroğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, emniyet müdürlüğünün hemen bitişiğindeki kendisine ait ruhsatlı Otopark işletmesini Antakya Belediyesi’nin, yasalarla aykırı ve usulsüz bir şekilde mühürlediğini, kendisini mağdur ettiğini söyledi. Kendisine ait olduğunu belirttiği caddeyi de bu amaçla trafiğe kapattığını ifade eden Mansuroğlu, kimsenin özel mülkiyetinden geçmesine izin vermeyeceğini bildirdi.

Her türlü uzlaşı ortamına hazır olduğunu söyleyen Orhan Mansuroğlu, caddenin araç trafiğine açık bulundurulacaksa istimlâk parasının bir an önce kendisine verilmesini ve otopark işyerinin de mührünün sökülerek, tekrar faaliyete geçmesine müsaade edilmesini istedi. CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler