YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de trafik artık yerin altında
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarlabaşı Bulvarı-Cumhuriyet Caddesi araç trafiği yer altına alınarak, bu bölge yayalaştırıldı, oteller bölgesi ile İstiklal Caddesi'ne erişimi kesintisiz olarak sağlandı.
Taksim'de trafik artık yerin altında
13 Eylül 2013 / 10:00 Güncelleme: 13 Eylül 2013 / 10:44

Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalarla, birbirinden bağımsız olan anıt çevresi, metro giriş-çıkışı ve Gezi Parkı proje kapsamında birleştirilerek, toplamda 98 bin metrekarelik yayalaştırılmış alan halkın hizmetine alındı.

İŞTE TAKSİM'İN YENİ HALİ... FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN...

Altgeçit, Tarlabaşı-Harbiye yönünde 450 metresi kapalı toplam 750 metre, Harbiye-Tarlabaşı yönünde 300 metresi kapalı toplam 450 metre. Gidiş-geliş 2 şerit olan altgeçitte ayrıca 100 metre boyunda 2 şerit otobüs cebi bulunuyor.

Yaklaşık 4 bin 500 metrekare otobüs durak alanı bulunan altgeçitten meydan ve metroya yaya erişimi merdiven haricinde, yürüyen merdiven ve engelli erişimine de uygun asansör ile sağlanıyor.

Altgeçitte otomatik yangın algılama ve müdahale sistemi, zararlı gazların uzaklaştırılmasına yönelik otomatik jetfan sistemi ve trafik kontrol merkezi bulunuyor. Yönetim tek bir merkezden bilgisayarlı otomasyon sistemiyle denetlenecek.

Tarlabaşı Bulvarı-Cumhuriyet Caddesi araç trafiğini rahatlacak tüneller bugün hizmete alınacak.

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler