YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de polis müdahalesi başladı
Taksim’de Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümü sebebiyle toplanan ve polisin uyarılarına rağmen dağılmayan göstericilere yönelik polis müdahalesi başladı.
Taksim'de polis müdahalesi başladı
31 Mayıs 2014 / 20:46 Güncelleme: 31 Mayıs 2014 / 20:46

İstiklal Caddesi üzerinde toplanan yüzlerce gösterici, yasaklanmasına rağmen, Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümü dolayısıyla Taksim Meydanı’na çıkmak istedi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Güvenlik gerekçesiyle kapatılan Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’na yürümekte ısrar eden göstericiler, dağılmak istemeyince müdahale geldi. Sıraselviler’de başlayan müdahalenin ardından göstericiler İstiklal Caddesi ve üzerindeki ara sokaklara dağıldı. Kalabalık, tazyikli su, biber gazı kullanılarak dağıtılırken, bölgede gerginlik sürüyor.

 Taksim'e çıkmaya çalışan gruba müdahale

Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü nedeniyle İstiklal Caddesi’nde toplanıp Taksim’e çıkmaya çalışan gruba polis müdahale etti. Müdahale sırasında gazdan etkilenen eylemci bir genç kız zor anlar yaşadı.

İstiklal Caddesi’nde toplanan çok sayıda gösterici Taksim Meydanı’na çıkmak istedi. Göstericilere izin vermeyen polis, dağılmaları yönünde ikazda bulundu. Dağılmayan gruba TOMA ve biber gazıyla müdahale edildi. Müdahale sırasında göstericiler İstiklal Caddesi’nden Tünel’e doğru kaçmaya başladı. Bu sırada İstiklal Caddesi’nde bulunanlar gazdan etkilendi. Göstericiler arasında bulunan bir genç kız da gazdan etkilenerek ağladı.

25 Bin polis görev yapıyor

Taksim Meydanı ve Gezi Parkında 25 bin polis memuru görev alıyor.
İstiklal Caddesi’nde, CHP binası önünde toplanan gruba polis önce ‘Dağılın’ uyarısı yaptı sonra uyarıyı dinlemeyen grubu, üzerine yürüyerek uzaklaştırdı.

Sapanla bilye attılar

Galatasaray Meydanı’na kadar devam eden takip sırasında, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Ünal Altıner, polislere sapanla bilye atan iki çocuğu gözaltına aldı.
Emniyet müdürlüğü, çocukların polislere sapanla bilye attığını, aynı eylemden daha önce de gözaltına alındıklarını bildirdi.

 

İHA/AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler