YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de polis müdahalesi
Taksim'de polis müdahalesi
20 Temmuz 2015 23:00
Taksim'de, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 30 kişinin öldüğü 104 kişinin yaralandığı saldırıyı protesto etmek için İstiklal Caddesi'nde toplanan gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Taksim İstiklal Caddesi'nde Kamu Emekçileri Sendikaları başta olmak üzere birçok Sivil Toplum Kuruluşları Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde 30 kişinin öldüğü 104 kişinin yaralandığı saldırıyı protesto etmek için saat 19.00'da Taksim Tünel Meydanı'nda toplandı.

Sloganlar atan kalabalık grup daha sonra Galatasaray Lisesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Burada saygı duruşunda bulunan grup daha sonra basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından gruptan bazılarının Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşüne polis izin vermedi. Gruptakiler polise şişe ve havai fişek atınca, polis de göstericilere plastik mermi, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Müdahale sonucu grup ara sokaklara dağıldı. Ara sokakta çöp konteynırlarını devirerek ateşe veren gruba polis tekrar biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti. Müdahale sonucu grup dağılırken, polis helikopteri de havadan İstiklal Caddesi çevresinde keşif turu attı. Polisin bekleyişi sürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler