YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim ve Beşiktaş'ta 1 Mayıs müdahalesi ve gözaltı
Divan kavşağından toplanan 40 kişilik bir gruba polis müdahale etti, eylem yapmak isteyen 3 kişi de gözaltına alındı. Diğer taraftan Taksim'e çıkmak isteyen başka bir gruptan da 14 kişi gözaltına alındı. Beşiktaş'ta da 3 kişi gözaltında.
Taksim ve Beşiktaş'ta 1 Mayıs müdahalesi ve gözaltı
01 Mayıs 2016 / 12:22 Güncelleme: 01 Mayıs 2016 / 14:05

"Halkevleri" pankartı taşıyan grubu dağıtmak için polis tazyikli su kulandı. Taksim'e yürümek isteyen eylemciler polisin müdahalesi üzerine dağıldı. Beşiktaş'ta, izinsiz yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Taksim'e 1 Mayıs için gitmeye çalışan gruba Mecidiyeköy'de polis engel oldu.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlamalarına kapatılan Taksim Meydanı çevresinde önlem alan polis ekipleri, ellerindeki pankartla meydana çıkmak isteyen 3 kişiyi engelledi.

İnşaat işçisi oldukları bildirilen 3 kişi, polisin uyarısına rağmen meydana çıkmak istedi. Polis ekiplerince gözaltına alınan 3 kişi, emniyete götürüldü.

14 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Piyalepaşa'dan Taksim'e çıkmak isteyen 6 kişi gözaltına alındı. Şahısların sırt çantalarından çok sayıda molotof, havai fişek çıktı.

Gözaltına alınanlar polis merkezine götürüldü. Ayrıca, başka bir bölgeden Taksim'e çıkmak isteyen 8 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi. 

BEŞİKTAŞ'TA 3 KİŞİ GÖZALTINDA

Beşiktaş'ta, izinsiz yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Barbaros Bulvarı'nda toplanan Halkı Kurtuluş Partisi (HKP) üyeleri, pankart açarak gösteri yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı'na yürümek istedi.

Bölgede önlem alan polis ekipleri, dağılmaları için yaklaşık 30 kişinin bulunduğu grubu uyardı.Polisler, dağılmayan gruba gaz sıkarak müdahale etti.

Göstericilerden bazıları gözaltına alındı.Bu arada, polis ekipleri, Şişli Camisi yakınında kimlik kontrolü yaptığı şüpheli 3 kişinin çantalarını aradı. Çantalarında havai fişek bulunan 3 kişi gözaltına alındı.

MECİDİYEKÖY'DE MÜDAHALE

Taksim'e 1 Mayıs için gitmeye çalışan gruba Mecidiyeköy'de polis engel oldu. Grubun dağılmaması üzerine polis müdahale etti. Ara sokaklara kaçak eylemcilerle polis arasında kovalamaca yaşandı. Bölgedeki gerginlik devam ediyor.

bunların yaptıkları
 // muammer bekaroğlu
bu satılmış devlet düşmanları acaba başka ülkede bunu yapabilirlermi,ben bilmiyorum ama demokrasi eğer devleti kurallarını ihlal etmek ve polisimize saldırmaksa ben böyle demokrasiden almıyayım yeter be nerede bulursan bunları alıp,vatandaşlıkdan çıkarılmalıki anlasınlar anyayı konyayı....
01 Mayıs 2016 Pazar 15:12
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler