YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Takım elbiseli şoförler geliyor
Takım elbiseli şoförler geliyor
01 Mart 2010 20:15
Şehir içi çalışan minibüs şoförleri, takım elbiseyle hizmete vermeye başlayacak.

İzmir'deki şehir içi hatlarda çalışan minibüs şoförleri, takım elbiseyle hizmet vermeye başlayacak.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, kravat ve takım elbise uygulamasının tanıtımı için Bornova Adil Demir minibüs son durağında düzenlenen basın toplantısında, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile taksi, servis ve minibüslere yönelik yeni bir yönetmelik hazırladıklarını açıkladı.

Amaçlarının müşteri memnuniyeti olduğunu dile getiren Mutlu, ''İlk uygulamayı Minibüsçüler Odası'yla başlatıyoruz. Önce kılık kıyafet düzenlemesi getirdik. Artık minibüsçülerimiz yaz sezonunun başlangıcı olarak belirlediğimiz 15 Mayıs 2010 tarihine kadar takım elbise ve kravatla hizmet verecekler. Minibüslerde günlük gazeteler olacak. Minibüsçülerimiz, yolcularını 'hoşgeldiniz, nasılsınız' gibi güzel ifadelerle ağırlayacaklar'' diye konuştu.

İEOSB Başkanı Mutlu, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde minibüsçülere yönelik, ''Psikoloji'', ''Halkla ilişkiler'', ''Yabancı dil'' ve ''Mesleki yeterlilik'' kursları vereceklerini de sözlerine ekledi.

Belediyenin toplu ulaşım araçlarında kullanılan Kentkart'ın minibüslerde de geçmesini istediklerini dile getiren Mutlu, ''Bizim hedefimiz tüketici memnuniyetidir. Kentkart uygulaması da bu kapsamda ele alınacaktır. Bu konuda bir dosya hazırlayarak, belediye başkanımıza ileteceğiz'' dedi.

İzmir Minibüsçüler Odası Başkanı Taner Uğuz ise genel kurulda yönetim kurulu başkanı seçilmesinin ardından ulaşım hizmetlerine yönelik çalışmalara başladıklarını belirtti.

Uğuz, ''Minibüsçülere yönelik ilk uygulamamız kılık kıyafetleri düzene sokmak oldu. İlerleyen günlerde hem minibüsçü esnafına hem halkımıza önemli kazanımlar sağlayacak projeleri gündeme getireceğiz. Amacımız hem üyelerimizin hem halkımızın memnuniyetini sağlamak. Yolculardan her türlü şikayetlerini odamıza bildirmelerini istiyoruz'' diye konuştu. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler