YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tahir Elçi'nin PKK açıklamaları neydi?
Tahir Elçi'nin PKK açıklamaları neydi?
28 Kasım 2015 12:12
Tahir Elçi, PKK'ya ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki görmüştü. Tahir Elçi'nin özel bir kanalda yaptığı PKK açıklamaları neydi? Tahir Elçi, PKK'ya ilişkin açıklamalarının ardından ifade vermişti. İşte Tahir Elçi'nin PKK açıklamaları...

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, terör örgütü PKK hakında katıldıiğı bir programda açıklama yapmış ve bu açıklamanın ardından bir anda Türkiye gündemine oturmuştu. Tahir Elçi'nin PKK'ya yönelik açıklamaları bazı kesimler tarafından desteklenirken bazı kesimler PKK açıklamasına büyük tepki göstermişti. Tahir Elçi'nin PKK açıklamlarında ne vardı? Neden bu kadar tepki gösterildi.

Tahir Elçi, bu açıklamaları Ahmet Hakan'ın CNN'de yayınlanan programında yapmıştı.

Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te konuğu olan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi,  "PKK, terör örgütü değildir." dedi.

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına konuk olan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, skandal sözlere imza atarak "PKK, terör örgütü değildir." PKK'nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir. Siyasal talepleri olan toplum çok ciddi bir desteği olan bir siyasal harekettir." dedi.

Tahir Elçi çatışmada öldürüldü

(28 Kasım 2015)Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde basın açıklaması yaptıktan sonra teröristlerin silahlı ve roketli saldırısına uğrayan grubun içerisinde bulunan ve ağır yaralanan Tahir Elçi, kaldırıldığı Diyarbakır Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Elçi’nin başından vurulduğu öğrenildi. 

 

 // misafur
Terir irgutu odugunu simdi anlamistir...
28 Kasım 2015 13:41
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler