YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taciz iddiası ortalığı karıştırdı
Taciz iddiası ortalığı karıştırdı
08 Nisan 2010 22:58
İlköğretim okulu öğretmeninin öğrencileri taciz ettiği iddiası ortalığı karıştırdı

Mersin'de bir ilköğretim okulu öğretmeninin sınıfındaki iki kız öğrenciyi taciz ettiği iddiası ortalığı karıştırdı. Çocukların haber vermesi üzerine okula gelen velilerin saldırmak istemesi üzerine öğretmen polis kıyafeti giydirilerek okuldan çıkarılıp karakola götürüldü.
 

Toroslar ilçesi sınırları içindeki Atike Akel İlköğretim Okulu 3-B sınıfında okuyan 9 yaşındaki iki kız öğrenci öğretmenleri O.M.'nin sınıfta kendilerini taciz ettiğini ve pantolonlarını çıkarmaya çalıştığını öne sürdü.
 

Durumu korktukları için ailelerine haber vermeyen öğrenciler başından geçenleri yakınlarına anlattı. Olayı yakınlarından duyan veliler ise okula gelerek okul müdürü ile görüştü. Veliler daha sonra öğretmene saldırmak istedi. Olay yerine gelen polisler saldırıyı güçlükle engelleyip velileri uzaklaştırmaya çalıştı.
 

Velilerin saldırısından korkan polisler, okuldaki öğretmeni polis elbisesi giydirerek karakola götürdü. Öğretmen gözaltına alınırken Osmaniye Polis Merkezi'ne gelen öğrenci yakınları gözyaşlarını tutamadı.
 

Polisler, öğretmeni doktor raporu için hastaneye götürürken geniş güvenlik önlemi almayı ihmal etmedi.
Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler