YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tabakhanede zehirlenme: 1 ölü
Tabakhanede zehirlenme: 1 ölü
02 Kasım 2010 20:44
Talihsiz işçi deri imalatı yapılan tabakhanede kimyasal gazdan zehirlendi

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde deri imalatı yapılan tabakhanede kimyasal gazdan etkilenen Dericilik Yüksek Okulu mezunu bir işçi zehirlenerek yaşamını yitirdi, 4 işçi de yaralandı.

Yalvaç Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda mühürlenen ancak faaliyeti süren tabakhanede, Orhan Bilgin'e ait iş yerinde çalışan Gökhan Çiftlikli, Yusuf Halıcı, Mustafa Özen, Ekrem Erten, Kenan Sönmez, amonyum sülfat, zırnık ve balık yağından elde edildiği öne sürülen kimyasal gazdan zehirlendi.

Gökhan Çiftlikli (33) olay yerinde yaşamını yitirirken zehirlenen diğer işçiler Yalvaç Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Dericilik Meslek Yüksek Okulundan mezun olmasına rağmen muhasebecilik yapan, akşamları ise ek gelir için tabakhanede çalıştığı belirlenen Gökhan Çiftlikçi'nin, kimyasal gazın elde edildiği dolabın yanında çalıştığı ve yoğun gaza maruz kaldığı tespit edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken tabakhanede işlenilen derinin üzerindeki kılların yok edilmesini sağlayan kimyasal gazın fazla miktarda kullanımının, zehirlenmeye neden olduğu şüphesi üzerinde duruluyor.

Zehirlenen ve tedavisi süren işçilerden Mustafa Özen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ölen Gökhan Çiftlikçi'nin, çalıştığı alanda çok ağır bir kokunun olduğunu kendisine söylediğini, kısa süre sonra gazdan zehirlendiklerini söyledi.

Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın nedenine ilişkin soruşturmayı sürdürürken iş yeri sahibi Orhan Bilgin'in de ifadesi alındı.

Yalvaç Belediyesi İtfaiyesi de olayın nedeninin araştırması için maskeli görevlilerle iş yerinde inceleme yaptı.

Yıllardır sağlıksız çalışma koşullarıyla faaliyet gösteren gösteren Yalvaç'daki tabakhane Ekim ayında belediye tarafından mühürlenmişti.

hane
 // tabak
çalışılmasa o kadar kişi ne yapcaktı kış günü evine nasıl ekmek götürcekti iş imkanı yok ülkemizde tek taraflı bakmayın vefat eden arkadaşımız ın ailesinin başı sağolsun...
02 Kasım 2010 22:56
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler