YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süs havuzunu buz pistine dönüştürdüler
Süs havuzunu buz pistine dönüştürdüler
20 Aralık 2015 10:26
Erzurum'da etkili olan soğuk havanın ardından donan 1800 metrekarelik süs havuzunda, aynı anda 80 kişiye ücretsiz buz pateni eğitimi veriliyor. Buz pateni hocası İlter: "Kış şartlarını, soğuğu spora, eğlenceye çevirme şansımız var" dedi.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk havanın ardından Erzurum Kent Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı önündeki 1800 metrekarelik süs havuzu buzla kaplandı. Bu durumu fırsat bilen Büyük Okyanus Spor Kulübü, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu'nun desteğiyle süs havuzunu buz pistine dönüştürdü. Kulüp başkanı Eren İlter ile yardımcı antrenörler tarafından süs havuzunda gündüz ve akşam saatlerinde her yaş grubuna buz pateni eğitimi veriliyor.

Bazı vatandaşlar düşe kalka buz üstünde ayakta durmaya çalışırken, bazıları da yürüteç ve yere yatırılan dört kişinin üzerinden atlayarak gösteri yapıyor.
İsteyen herkese buz pateni öğrettiklerini anlatan Eren İlter, "Buraya gelen 7'den 70'e herkes buz pateni öğrenebilir. Özellikle doğal havuzu tercih ettim. Çünkü buradan şu ana kadar 20-30 milli sporcu çıktı. Hatta bunlardan bir tanesi dünya şampiyonasında bin metrede yedinci oldu" ifadelerini kullandı.

"Erzurum'un kış şartlarını, soğuğunu spora, eğlenceye çevirme şansımız var" diyen İlter, soğukların devam etmesi durumunda eğitimlerin bir ay süreceğini ifade etti.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler