YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli Türkmenlere gıda yardımı
Suriyeli Türkmenlere gıda yardımı
29 Ağustos 2014 17:00
Osmaniye'ye sığınan Türkmen ailelere, "Elini Türkmen Eline Uzat" kampanyası kapsamında gıda paketi dağıtıldı.

Türk Ocakları Osmaniye Şubesince "Elini Türkmen Eline Uzat" kampanyası kapsamında kentte yaşayan Suriyeli Türkmenlere gıda paketi dağıtıldı.

Şube başkanı Mehmet Çetinkaya, şube binasında yaptığı açıklamada, kentte 3 bin Suriyeli Türkmen aile bulunduğunu söyledi.

Suriye ve Irak Türkmenlerine kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla "Elini Türkmen Eline Uzat" sloganıyla yardım çalışması yürüttüklerini belirten Çetinkaya, bu çerçevede 350 paketten oluşan gıda kolilerini Türkmen ailelere dağıttıklarını ifade etti.

Gaziantep, Hatay ve Osmaniye kent merkezlerinde zor şartlar altında yaşayan çok sayıda Suriyeli Türkmen aile bulunduğuna işaret eden Çetinkaya, "Türkiye, elindeki imkanlarla bu coğrafyada yaşayan insanlara yardım etmeye çalışıyor. Biz de Türk Ocakları Genel Merkezi ve Türk Ocakları Eğitim Kültür Vakfı olarak başlattığımız kampanyada toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz" dedi.

Kentte barınan İmad Barak da zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını aktararak, yardımda bulunanlara teşekkür etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler