YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli sığınmacıların büyük bölümü Esenler Otogarından ayrıldı
Suriyeli sığınmacıların büyük bölümü Esenler Otogarından ayrıldı
21 Eylül 2015 02:03
6 gündür Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda bekleyen Suriyeli sığınmacıların büyük bölümü, polisin uyarısı üzerine kendileri için tahsis edilen otobüslere binerek ayrıldı. Küçük bir grup ise bekleyişini sürdürüyor.

Avrupa'ya gitme hayaliyle 6 gündür Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda bekleyen Suriyeli sığınmacıların büyük bir bölümü eylemlerine son verdi. İstanbul'da kalacak yeri olan sığınmacılar otogardan ayrılırken, bazı sığınmacılar da otobüslere bindirilerek kamplarına gönderildi. Küçük bir grup ise otogarda beklemeye devam ediyor.

BAŞBAKAN'IN RİCASI SONUÇ VERDİ

Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların temsilcileri ile Ankara'da görüşen Başbakan Ahmet Davutoğlu, sığınmacılardan pazartesi gününe kadar eylemlerine son vermelerini rica etmişti.
Otogardaki Cumhuriyet Camii avlusunda bekleyişini sürdüren sığınmacıların büyük bölümü, kendileri için tahsis edilen otobüslere binerek kamplarına döndü.

Suriyeli sığınmacıların küçük bir bölümü ise otogardaki bekleyişini sürdürüyor. Çevrede güvenlik önlemi alan polis ise sürekli anons yaparak sığınmacıların otogardan ayrılmasını istiyor.

 

DHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler