YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli sığınmacılar isyan etti!
Sabah saatlerinde Akçakale’de bulunan mülteci kampında 1 çocuğun ölmesi ve 3 kişinin yaralanmasına neden olan yangından sonra yaklaşık 25 bin kişinin bulunduğu Akçakale ilçesinde bulunan Süleymah Şah Konaklama Tesislerinde isyan çıktı.
Suriyeli sığınmacılar isyan etti!
27 Mart 2013 / 13:06 Güncelleme: 27 Mart 2013 / 13:09

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bulunan Süleyman Şah Konaklama Tesisinde bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıkmıştı.

Çıkan yangında 1 çocuk hayatını kaybederken, 3 kişi ise yaralanmıştı.

Olayın Çadır kentte duyulması üzerine binlerce Suriyeli önce konaklama tesisinde bulunan görevlilere daha sonra güvenlik önlemi alan jandarma ekiplerine taşlarla saldırdı. Jandarmanın yetersiz kaldığı olayda bazı Akçakaleli vatandaşlar ise dışarıda bulunan basın mensuplarına sopa ve taşlarla saldırdılar.

Birçok gazetecinin araçlarını parçalayan saldırganlar, gazetecilerin ellerlinde bulunan fotoğraf makinesi ve kameralarına el koydular. Çadır kentte bulunan jandarma ekipleri tazikli sularla sığınmacılara müdahale ederken, korkutmak havaya ateş açtılar. Çadır kentte olaylar devam ederken, jandarma ve polis ekipleri, güvenlik önlemleri alıyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler