YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli işçileri taşıyan kamyonet kaza yaptı: 2 ölü
Suriyeli işçileri taşıyan kamyonet kaza yaptı: 2 ölü
11 Haziran 2016 11:18
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Suriyeli tarım işçilerini taşıyan kamyonetin kaza yapması sonucu ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybederken 25 kişi ise yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza, sabah saat 07.00 sıralarında Şanlıurfa - Bircek karayolunun Arat Dağı mevkisinde yaşandı.

Suruç Çadırkette konaklayan Suriyeli tarım işçilerinin içinde bulunduğu 45 DU 825 plakalı kamyonet Birecik ilçesine yaklaşık 10 kilometre kala şarampole yuvarlandı. Kaza nedeniyle bölgeye il merkezi ve yakın ilçelerden çok sayıda ambulans sevk edildi. Kazada 2 kişi olay yerinde hayatını kaybederken 25 kişi ise yaralandı. Yaralılar, olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından Birecik, Suruç ve Şanlıurfa’daki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

YARALI OLDUĞU HASTANEYE GETİRİLDİĞİNDE ANLAŞILDI

Öte yandan diğer yaralılarla birlikte ambulansa binen Suriyeli bir kadının yaralı olduğu hastaneye geldikten sonra anlaşıldı. Olay yerindeki yaralıları aldığı sırada ambulansa binerek sürücünün yanına oturan Suriyeli kadın, ambulanstan inemeyince sağlık görevlisinin dikkatini ekti. Birek’teki kaza yerinden Şanlıurfa’daki Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar getirilmesine rağmen yaralı olduğu anlaşılmayan kadın, ambulanstan sağlık görevlisinin yardımıyla indirildi. Görevlinin “Sen yakını değil misin teyze” sözünü anlamayan kadın, acılar içinde ambulanstan inerek hastaneye girdi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler