YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli çocukların yağmur altında hayat mücadelesi
Suriyeli çocukların yağmur altında hayat mücadelesi
26 Kasım 2013 16:05
Şirinevler’de ailelerinin poşetlerden yaptıkları çadırlarda yağmur altında hayat mücadelesi veren Suriyeli çocukların dramı yürek burktu.

Çıplak ayakla yağmur altında hayata gülümseyen Suriyeli çocuklar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.Şirinevler’de bir parkta derme çatma çadırlarda yaşayan Suriyeliler yağmur altında hayat mücadelesi veriyor. Poşetlerden yaptıkları çadırlarda çocuklarıyla birlikte kalan Suriyelilerin dramı yürek burktu.Kalacak yerleri olmadığı için yağmur altında yalın ayak yaşama tutunmaya çalışan Suriyeli çocuklar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi. Ev istediklerini belirten çocuklar, yağmur altında üşüdüklerini söyledi.

Yağmur altında insan manzaraları

Öte yandan, İstanbul’u etkisi altına alan yağmur şehri adeta felç etti. Trafikte zaman zaman yoğunluk yaşanırken, yayalar yağmurda ıslanmamak için koşuşturdu. Ekmek parası için yağmur altında saatlerce mendil satan yaşlı bir kadın ise yürek burktu. Eşinden ayrıldığını belirten kadın, kaldığı tek göz odanın kirasını verebilmek için mendil sattığını söyledi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler