YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli çocuklara moral etkinliği
Suriyeli çocuklara moral etkinliği
23 Nisan 2016 15:00
Suriye'deki iç savaştan kaçarak aileleriyle Reyhanlı ilçesine gelen ve Furkan Okulu'nda eğitimine devam eden 300 öğrenci, eğlence programında buluştu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen eğlencelerde, şiir, tiyatro, halk oyunları ve Türkçe şarkılar okundu.

Furkan Okulu Koordinatörü Cengiz Hazırlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli çocukların yapılan etkinlikle moral bulduklarını söyledi.

Tüm dünyada olduğu gibi Suriyeli miniklerimizin de bayramlarını neşe ile geçirmelerini sağlamak adına program yaptıklarını aktaran Hazırlar, "Çocuklarımız kendi yörelerine ait şiir, şarkı ve tiyatro oyunları sergilediler. 300 çocuğumuzla hoş vakit geçirdik." dedi.

Hazırlar, Suriyeli çocuklar için düzenli olarak moral etkinlikleri düzenlediklerini aktardı.

Etkinlikte "Çocukluğu verin" şarkısını okuyan 11 yaşındaki Suriyeli yetim İlef Abdurazzak, gözyaşlarını tutamadı.

İlçede, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Suriye Al Müdessir anaokulu öğrencileri tarafından da kutlandı.

Minik öğrenciler hazırladıkları, halk oyunlarını sergiledi. Öğrenciler söyledikleri ülkelerine ait şiir ve şarkılarla izleyenlerin beğenisini kazandı. 

Al Müdessir anaokulu müdürü Rana Hasan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli çocuklarımıza bayram sevincini yaşattıklarını söyledi. 

Bizim çocuklarımız iç savaş nedeniyle çocukluklarını yaşayamadılar diyen Hasan, "Bayram vesilesiyle bir gün de olsa çocukluklarını ve çocuk olmanın sevincini yaşadılar. 

Bu bayramın kutlama fırsatı veren Türkiye'ye sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugün Suriyeli 75 anaokulu öğrencimiz bayram sevinci yaşadı. İnşallah çocuklarımızın mutlulukları her zaman sürsün" diye konuştu. 

Kutlama sonrasında, minik öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Öğrenciler etkinlik boyunca, Türk bayrağını ellerinden düşürmedi.

Minikler bayram sevincini Suriyeli kardeşleriyle paylaştı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde ise anaokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevincini Suriyeli çocuklarla paylaştı. 

Şehit Polis Fatih Mehmet Zorlu Anaokulu öğrencileri, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle ilçeye gelen ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda öğrenim gören Suriyeli öğrencileri okullarında ziyaret ederek, bayrak, kırtasiye ve balon gibi çeşitli hediyeler verdi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler