YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli çocuklar için yardım kampanyası
Suriyeli çocuklar için yardım kampanyası
01 Mart 2016 16:07
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, çadır kentte kalan Suriyeli sığınmacı çocuklar için başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler Osmaniye'ye gönderildi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, çadır kentte kalan Suriyeli sığınmacı çocuklar için başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemelerin yüklendiği tır, törenle Osmaniye'ye uğurlandı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Abdi İpekçi Sergi Salonu önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Ereğli Fiziksel Engelliler Derneğince Osmaniye'de çadır kentte kalan Suriyeli çocuklar için 10 gün önce başlatılan yardım kampanyasına destek sağlayanlara teşekkür etti.

Suriye'de yaşanan drama sessiz kalamayacaklarını anlatan Uysal, "Sadece burası için değil dünyanın neresinde olursa olsun böyle dramlara karşı duyarsız kalamazdık. Osmaniye'deki kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarına kısmen de olsa katkı sağlayabildiğimizden dolayı memnunum. İnşallah, böyle insanlık dramları bir daha yaşanmaz" diye konuştu.

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk de kampanyada bir tır yardım malzemesi temin edilmesinden dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

AK Parti Ereğli İlçe Kadın Kolları üyelerinin gelen yardımları paketlediğini anlatan Şentürk, şunları kaydetti:

"Çadır kentte kalan çocuklarımız için çocuk maması ve bezi başta olmak üzere giyecek ve gıda malzemeleri için kampanya başlattık. Vatandaşlarımız, oyuncak desteği de verdi. Ereğli halkına bu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum."

Daha sonra yardım tırı, Osmaniye'ye hareket etti. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler