YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli çocuğu döven Burger'a boyalı protesto
Suriyeli çocuğu döven Burger'a boyalı protesto
23 Ocak 2015 18:03
Devrimci Liseliler (Dev-Lis) isimli grup, İstanbul’da bir fast food şirketinin çalışanlarının çöpünden artık patetes yiyen Suriye’li çocuğu dövdüğü iddiasını, Meşrutiyet Caddesi üzerinde bulunan aynı şirketin şubesinin camlarına boya atarak protesto etti.

Dev-Lis isimli grup, İstanbul’da bir fast food şirketinin çalışanlarının, çöpünden artık patates yiyen Suriye’li çocuğu dövdüğü iddiasını protesto etmek için Meşrutiyet Caddesi üzerinde bulunan aynı şirketin şubesi önünde toplandı.

Grup, daha sonra yanlarında getirdikleri boya dolu şişeleri şubenin camlarına attı. Bu sırada şubenin içinde yemeklerini yiyen müşteriler korku dolu anlar yaşadı. Bazı müşterilerin apar topar şubenin içinden koşarak çıktıkları ve olay yerinden uzaklaştıkları görüldü.

Karne yaktılar

Daha sonra aynı grup Yüksel Caddesi’ne yürüdü. Buradan Milli Eğitim Bakanlığı’na yürümek isteyen gruba polis ekipleri izin vermedi. Eylemciler polis barikatı önünde bir basın açıklaması yaptı. Eğitim sistemini eleştirdiklerini ve bugün kendilerine verilen karneleri tanımadıklarını ifade ettikleri basın açıklamasının ardından grup karnelerini yaktı. Daha sonra eylemciler olaysız şekilde dağıldı.

Öte yandan Dev-Lis’e ait başka bir gruptan Sakarya Caddesi’nde yapılan müdahalede 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler