YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli çocuğa esnaftan dayak
İzmir’de yemek yiyen müşterilerin masalarına giderek mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnafın saldırısına maruz kaldı.
Suriyeli çocuğa esnaftan dayak
21 Temmuz 2015 / 21:04 Güncelleme: 21 Temmuz 2015 / 21:09

Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin sayıları gün geçtikçe artarken, yoksulluk içinde büyüyen Suriyeli çocuklar da ekmek parası kazanmak için sokaklarda mendil satıyor. İzmir’de bir lokantada yemek yiyen müşterilere mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnafın saldırısına uğradı.

Türkçe bilmediği için ismi öğrenilemeyen Suriyeli çocuk, Basmane Meydanı'nda lokantada yemek yiyen vatandaşların yanına gitti. Çocuğun alandan uzaklaşmasını isteyen lokanta çalışanı, çocuğun direnmesi üzerine küçük çocuğu tokatlamaya başladı. Çevredeki vatandaşların olaya müdahalesine rağmen çocuğu yere yatırarak dövmeye devam eden lokanta çalışanı, darbeleriyle Suriyeli çocuğun burnunu kanattı.

Ağlayarak uzaklaştı

Aldığı darbelerden korunmak için masalara sığınan Suriyeli çocuk, ağlayarak oradan uzaklaşmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar çocuğa yardım etmek istedi ancak korkan çocuk ilk etapta kimseyi kendine yaklaştırmadı. Çevredeki Suriyeli vatandaşların da araya girmesiyle yardımı kabul eden çocuk, kanayan burnunu yıkadıktan sonra ağlayarak uzaklaştı.

Camdan saraylarınız dan öyle görünür
 // Kara Murat


GELİN BİRDE ESNAF OLARAK SURİYELİLERE TAHAMMÜL EDİN LÜTFEN

BİRKAÇ GÜN FAZLA DEGİL...ÇOCUGA VURMAYI TASVİP ETMEK OLARAK

ANLAŞILMASIN BU SÖZÜM FAKAT SİZİN BAKTIGINIZ YER DOGRU YER

DEGİL...
22 Temmuz 2015 Çarşamba 10:16
Izmir'linin ekseriyeti
 // uykucu
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
22 Temmuz 2015 Çarşamba 09:49
Yazıklar olsun!
 // osmaniyeli
zulme seyirci kalanlara yazıklar olsun... o duruma sende düşebilirsin birgün unutma......
22 Temmuz 2015 Çarşamba 08:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler