YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye sınırında kaçakçılara ateş açıldı: 1 ölü
Suriye sınırında kaçakçılara ateş açıldı: 1 ölü
28 Eylül 2013 18:42
Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Beşaslan köyünün Suriye sınırında gerçekleştirilen kaçakçılık faaliyetine yapılan müdahale sırasında yaralanan Türk vatandaşı hayatını kaybetti.

Hatay Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada saat 16.30 sıralarında güvenlik güçlerinin, Reyhanlı ilçesine bağlı Beşaslan köyü yakınında bulunan 240 ve 241 nolu sınır taşları arasında 25 kişilik bir grubun kaçakçılık amacı ile sınırı ihlal etmeye çalıştığını belirlemesinin ardından gruba dur ihtarı yaptığını ancak grubun kaçakçılık faaliyetine devam etmesi üzerine havaya ateş açılarak grubun dağıltılmasının sağlanmaya çalışıldığı bilgisini verdi.

Valilik açıklaması şöyle: "Elde edilen ilk bilgilere göre; sınırda görevli askerlerin “Dur” ihtarına ve uyarı amacı ile havaya ateş açmasına rağmen grubun, yanlarında bulunan akaryakıt bidonlarını sınırın Türkiye tarafına atmayı sürdürmesi üzerine sınırda görevli askerler duruma müdahale etmek mecburiyetinde kalmıştır. Sınırda görevli askerlerin müdahalesine grubun karşılık vermesi üzerine arbede yaşanmış, çıkan arbedede Beşaslan köyünden İbrahim Ersöz (40) isimli vatandaşımız, havaya ateş açan bir görevlinin silahından çıkan mermi ile yaralanmıştır.

Yaralanan vatandaşımız olay yerinde bulunan bir askeri araçla Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, hayatını kaybetmiştir. Konu adli makamlara intikal ettirilmiş olup, olayın aydınlatılması için çok yönlü soruşturma başlatılmıştır."

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler