YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye füze sistemleri F-16'ları taciz etti
Suriye füze sistemleri F-16'ları taciz etti
22 Mart 2014 21:56
Türkiye - Suriye hudut hattında devriye uçuşu yapan üç adet F-16 uçağı, Hatay üzerinde iken Suriye'de konuşlu SA-5 ve SA-17 füze sistemleri tarafından, toplam 5 dakika 20 saniye süre ile yedi kez radar kilidini muhafaza etmek suretiyle taciz etti.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye-Suriye hudut bölgesinde "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra eden 2 adet F-16 uçağının, Suriye'ye ait bir adet MI-8 helikopterinin, bir adet SU-22 ve bir adet SU-24 uçağının Yayladağı/Hatay güneyinde sınırımıza doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildiğini bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "F-16'ların bölgeye yönlendirilmesinin ardından Suriye'ye ait söz konusu hava aracı, sınıra 3.3, 3.6 ve 4 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştı.

Öte yandan, Türkiye-Suriye hudut bölgesinde "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra eden iki adet F-16 uçağı, Suriye'ye ait iki adet SU-24 uçağının, Karbeyaz-Cilvegözü/Hatay güneyinde sınırımıza doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi. F-16'ların yönlendirilmesi üzerine Suriye'ye ait söz konusu hava aracı, sınırımıza 1.6 ve üç deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştı."

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler